Články

3 největší podfuky realitních makléřů

Přidáno 14.02.2018

Pojďme být upřímní. V každém oboru se najdou poctivci i nepoctivci. Ať už si jdete koupit auto, jedete na dovolenou, nebo prodáváte nemovitost. Úkolem těch, kteří pracují především pro klienta je, informovat o všech možných nástrahách.

Zobrazit celý článek

Stavební povolení - to je boj

Přidáno 18.12.2017

Česko je na tom ve vyřizování stavebního povolení velmi špatně. Každý rok zveřejní Světová banka zajímavý žebříček. Česko se ze 185 srovnávaných zemí umístilo na nelichotivém 127. místě.

Zobrazit celý článek

Proč a jak vytvořit finanční rezervu

Přidáno 16.10.2017

Žijeme ve světě, kdy se velká část populace neustále “honí” za nejnovějšími modely materiálních věcí. Ať už je to ultra mega giga HD televize, pračka, která za vás téměř i vyžehlí a složí prádlo do skříně nebo auťák, co má pod kapotou o pár hřebců více, než ten sousedovic. To vše stojí spoustu peněz a lidé pak žijí od výplaty k výplatě. Ale co když se přihodí nečekaná událost? Co když budete okamžitě teď hned potřebovat větší obnos peněz? Máte kam sáhnout? Máte připravenou dostatečně velkou finanční rezervu?

Zobrazit celý článek

Samoprodej domu skončil trestním oznámením

Přidáno 16.10.2017

Až neuvěřitelný příběh zažili klienti, kterým můj kolega Václav Dohnal zprostředkovával nákup nového domu. Svůj původní dům si prodávali samy. Co vše zažili a proč jsou dnes vyšetřování? Tady je příběh, který kolega detailně popsal.

Zobrazit celý článek

Proč běhat pomalu, i když chcete zrychlit

Přidáno 21.08.2017

Určitě jste to už někdy zažili. Chtěli jste si jít zaběhat, vytáhnout se před svým protějškem nebo prostě jen spálit nějaká přebytečná kila. Nazujete si boty a vyběhnete. A přeci nebudete běhat pomalu, to nikoho neohromí, že? Tak to napálíte a po pár stovkách metrů již lapáte po dechu, nohy máte těžké a sotva sbíráte nějakou sílu běžet dál. Kde se stala chyba?

Zobrazit celý článek

Povodně a ceny nemovitostí

Přidáno 21.08.2017

Je to 15 let od ničivých povodní v roce 2002. Tehdy se staly nemovitosti v zasažených oblastech doslova neprodejné. Jak je to dnes?

Zobrazit celý článek

Základní pyramida finančních potřeb

Přidáno 18.07.2017

Pyramida finančních potřeb nám ukazuje cestu, jak bychom v ideálním případě měli nakládat se svými finančními prostředky tak, aby jsme se nedostali do nepříjemných životních situací. Stejně tak, jako se luxusní vila staví od betonových základů, tak i správa peněz má svá pravidla.

Zobrazit celý článek

Ceny nemovitostí a hypotéky. Tak trochu blázinec.

Přidáno 28.06.2017

Pojďme se jasně a stručně podívat na to, co se to u nás vlastně děje.

Zobrazit celý článek

Jak zhubnout do plavek

Přidáno 21.06.2017

Blíží se nám léto, plavková sezóna a některé ženy řeší tradiční problém. Jak zhubnout do plavek, aby se za mnou otáčeli ti sexy chlapi u vody? Na novoroční předsevzetí už si asi moc lidí ani nevzpomene, natož aby je dodržovali. Jak tedy zhubnout a vytvarovat své tělo? Není to nic složitého, času je stále dostatek. Ale rozhodně zapomeňte na všechny ty superrychlé metody hubnutí z teleshopingu. Takhle to nefunguje…

Zobrazit celý článek

Jak vybrat správnou fasádu na váš dům

Přidáno 21.06.2017

Dům bez fasády je jako pomeranč bez šlupky. Fasáda plní několik základních funkcí, jako je ochrana domu před nepříznivými vlivy počasí, zateplení a také estetické zkrášlení objektu. Zrovna to, jestli se nám fasáda líbí nebo ne, ovlivňuje několik faktorů, mezi které patří odstín, barvy a jejich rozmístění, typ povrchové struktury nebo použité materiály.

Zobrazit celý článek

Rozvod a hypotéka na krku. Co s tím?

Přidáno 24.04.2017

Na začátku téměř idylický vztah plný romantiky, kdy se dva rozhodnou žít život společně, zařídí si hypotéku a postaví rodinný domeček. Časem se ovšem objeví černé mraky a vztah až v polovině případů skončí rozvodem. Hypotéka je však často spočítaná na více než 25 let. Co teď s tím? Jaké existují možnosti řešení takovéto situace?

Zobrazit celý článek

Uhlím se topí stále méně

Přidáno 24.04.2017

Dřívější vysoká obliba vytápění domácností uhlím se stává pomalu ale jistě minulostí. Místo toho lidé sázejí na dálkově dodávané teplo, zemní plyn, dřevo či stále populárnější sluneční energii. Uhlím již topí pouze zlomek domácností, které si zachovávají svůj “starý ráz”.

Zobrazit celý článek

Jak se stravovat při běhání?

Přidáno 24.04.2017

Novoroční předsevzetí vyženou v lednu tisíce běžců do přírody. Jejich počet po pár týdnech opět razantně poklesne, ale přesto si běh získává v poslední době na popularitě. Spousta lidí však netuší, jakým způsobem by se měla při běhu a těsně před ním a po něm stravovat. Může to mít i svá úskalí.

Zobrazit celý článek

Vstupte do světa, kde se o úklid postarají za vás

Přidáno 06.03.2017

Vítejte u nás, neboli ve světě, kde je vše čisté, koberce jsou bez jediného drobečku, okna se lesknou jako křišťál, prach byste neobjevili ani s bílou rukavicí a co je hlavní, ve světě, kde pro dokonale uklizený domov musíte udělat jen jedno jediné. Objednat si náš úklidový servis Alžběta. Jednoduché? ANO! Úžasné? ANO! Bez starostí? Třikrát ANO!

Zobrazit celý článek

Uklízet? Ne, děkuji...

Přidáno 06.03.2017

Úklid. Jedno jediné slovo, které dokáže vyvolat celou řadu emocí. Některým se rozzáří oči a nemohou se dočkat chvíle, kdy opět opráší neexistující prach a vysají ostatním zrakům utajené drobky na koberci. Úklid je však pro většinu ostatních nepříjemnou povinností, která na ně číhá za dveřmi bytu nebo domu jako krvelačná saň. Ani král v pohádkách se nepostavil sani čelem, ale poslal do boje odvážného prince, proč by to u vás mělo být jinak?

Zobrazit celý článek

Revoluční baterie pro auto i dům. Od Čechů.

Přidáno 06.03.2017

Češi se na mezinárodním poli vynálezců rozhodně neztratí. Tak například kontaktní čočky, které denně usnadňují život milionům lidí, mají původ právě zde, v srdci Evropy. A teď se chystá další velký převrat. Revoluční baterie, se kterou chce český vědec Jan Procházka dobýt svět. A pro koho je určena? Zejména pro energeticky soběstačné budovy a elektromobily.

Zobrazit celý článek

Jak správně topit dřevem

Přidáno 22.02.2017

Ceny energií neustále stoupají a jejich dodavatelé svádí nemilosrdný konkurenční boj, při kterém se snaží nabídnout co nejvýhodnější nabídku. Dřevo tak v dnešní době patří mezi vůbec nejlevnější způsoby vytápění obytných prostor. Zároveň je to i velmi ekologická cesta, která je ohleduplná k životnímu prostředí. Řekněte sami, neláká vás představa romantického plápolání polínek v krbu?

Zobrazit celý článek

Jak ušetřit na spotřebě pc

Přidáno 22.02.2017

Elektrická energie je každým rokem dražší a dražší. Výrobci na to reagují a v rámci svých marketingových kampaní nám neustále cpou do hlavy, jak je zrovna jejich produkt extra úsporný, nejlépe se štítkem A +++ a ještě dvakrát podtrženým, zakroužkovaným a tučně zvýrazněným. Kdo chce ušetřit elektřinu, nestačí se zaměřovat pouze na pračku či myčku. V domácnosti jsou spotřebiče, které mnohdy pracují po největší část dne a potenciál ušetření nějaké té kačky je zde velký. Například počítače. Řešili jste u nich někdy odběr elektrické energie? Ne? Tak se pojďme podívat, co můžeme ovlivnit.

Zobrazit celý článek

Kolo vs. koloběžka

Přidáno 18.02.2017

Jedním z mnoha způsobů, jak můžete udělat něco pro své zdraví, a zároveň objevovat více či méně vzdálenou přírodu, je vyrazit na výlet na kole. V poslední době se však stále častěji můžeme setkat s koloběžkami, které získávají na popularitě. Co je vhodné zrovna pro vás? Je nutné si uvědomit, pro jaké účely si chcete prostředek pořídit. Na koloběžce se vám bude celkem těžce zdolávat členitý lesní terén, naopak jako městské přibližovadlo je praktičtější kolobrdna. Pojďme se společně podívat na výhody obou dvoukolek.

Zobrazit celý článek

Kosmetické DIY: Jak na domácí máslové pohlazení

Přidáno 18.02.2017

Vadí vám, jak jsou dnešní kosmetické přípravky naládované chemií? Vyrobte si vlastní tělové máslo s použitím čistě přírodních přísad. Hýčkejte nejen své tělo, ale i kamarádky, které vlastnoručně vyrobené domácí máslo jako dárek jistojistě potěší.

Zobrazit celý článek

Změna dodavatele energie krok za krokem

Přidáno 14.02.2017

Máte smlouvu u jednoho dodavatele už delší dobu a platíte stále stejné peníze? Společnosti se v dnešní době neustále přetahují s konkurencí o každého zákazníka a vymýšlejí stále výhodnější nabídky, které by vás přesvědčili ke změně. Ten, kdo zůstává dlouhou dobu u stejného dodavatele se připravuje o zajímavé nabídky a možnost ušetřit nemalé peníze.

Zobrazit celý článek

Pozitivní účinky saunování

Přidáno 14.02.2017

Zajít si po náročném dni do krásně vyhřáté sauny je skvělý relax pro tělo i mysl, který má spoustu pozitivních účinků. Nejen, že si pročistíte hlavu od každodenních starostí, ale pravidelné saunování výrazně posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje pravděpodobnost nákazu virovými onemocněními, které v tomto ročním období trápí velkou část populace.

Zobrazit celý článek

K reklamaci zboží vám stačí i pouhá fotografie účtenky

Přidáno 14.02.2017

Určitě už se vám stalo, že jste si koupili zboží, které se po nějaké době rozbilo a museli jste jej reklamovat. Jenže kde je ta zpropadená účtenka? Když už ji po dlouhém hledání najdete na tom nejméně pravděpodobném místě, zjistíte, že se na ní již podepsal zub času a text není k přečtení. Co teď? Věděli jste, že k uznání reklamace nemusíte předložit originální účtenku, ale že vám stačí pouze její fotografie, uložená například v mobilním telefonu?

Zobrazit celý článek

4 tipy pro kvalitní zdravý životní styl

Přidáno 16.01.2017

Je tu opět začátek roku a sním spousty novoročních předsevzetí. Namísto milionkrát zkopírovaných článků o cvičení a zdravém stravování, kterých je nyní plný internet, vám přinášíme několik zajímavých tipů, jak si ještě trochu přidat duševní pohody a zůstat fit nejen tělem, ale i duší.

Zobrazit celý článek

Ceny nemovitostí jsou konečně normální

Přidáno 15.12.2016

Jaká je v současnosti situace na trhu s nemovitostmi, pokud jde o koupi a prodej – převažuje nabídka nebo poptávka?

Zobrazit celý článek

Plusy a mínusy kafování

Přidáno 15.12.2016

Jsou tací, co se nevyhrabou z postele, dokud vzduchem nezavane vůně čerstvé kávy. Druzí se spokojí s černým či zeleným čajem nebo bojují s únavou jinými alternativami. Pro některé představuje káva jistý druh rituálu. Jiní od sebe nedokážou hořkokyselou chuť vpravit ani za milion. Ať tento nápoj zbožňujete, nebo se mu obloukem vyhýbáte, určitě se k vám o něm donesla řada mýtů a pravd. Že se vám z podobných drbů točí hlava jako z nedostatku kofeinu? Pojďme dát všem těm úsudkům o kávě řád.

Zobrazit celý článek

Kde nám v domácnosti utíkají peníze?

Přidáno 15.12.2016

Také se vám stává, že se vám ke konci měsíce nedostává peněz, jelikož se rozkutálejí za nutné výdaje i za mimořádné výdaje či drobné útraty? Možná vám ale peníze mizí doma právě kvůli neúsporným spotřebičům. Jak můžete toto změnit? Na čem se dá ušetřit a kde šetření pozbývá smyslu?

Zobrazit celý článek

7+1 tipů, jak vyšvihnout perfektní fotografii krajiny

Přidáno 15.12.2016

Krajina stojí na velmi tenké hranici mezi kýčem a dokonalostí. Neexistuje u ní nic mezi. Buďto bude mizerná a prázdná nebo nádherná, okouzlující a výmluvná. Fotografie krajin přenášejí všechny snílky na místa, na která se zrovna nemají šanci dostat.

Zobrazit celý článek

Facebook

Ebook

Sociální sítě
Počasí

Předpověď počasí

      © 2017 - Úklidový servis ALŽBĚTA
Zpět nahoru