Články

Vstupte do světa, kde se o úklid postarají za vás

Přidáno 23.11.2018

Vítejte u nás, neboli ve světě, kde je vše čisté, koberce jsou bez jediného drobečku, okna se lesknou jako křišťál, prach byste neobjevili ani s bílou rukavicí a co je hlavní, ve světě, kde pro dokonale uklizený domov musíte udělat jen jedno jediné. Objednat si náš úklidový servis Alžběta. Jednoduché? ANO! Úžasné? ANO! Bez starostí? Třikrát ANO!

Zobrazit celý článek

Uklízet? Ne, děkuji...

Přidáno 23.11.2018

Úklid. Jedno jediné slovo, které dokáže vyvolat celou řadu emocí. Některým se rozzáří oči a nemohou se dočkat chvíle, kdy opět opráší neexistující prach a vysají ostatním zrakům utajené drobky na koberci. Úklid je však pro většinu ostatních nepříjemnou povinností, která na ně číhá za dveřmi bytu nebo domu jako krvelačná saň. Ani král v pohádkách se nepostavil sani čelem, ale poslal do boje odvážného prince, proč by to u vás mělo být jinak?

Zobrazit celý článek

Jak vybrat správnou fasádu na váš dům

Přidáno 21.06.2017

Dům bez fasády je jako pomeranč bez šlupky. Fasáda plní několik základních funkcí, jako je ochrana domu před nepříznivými vlivy počasí, zateplení a také estetické zkrášlení objektu. Zrovna to, jestli se nám fasáda líbí nebo ne, ovlivňuje několik faktorů, mezi které patří odstín, barvy a jejich rozmístění, typ povrchové struktury nebo použité materiály.

Zobrazit celý článek

Rozvod a hypotéka na krku. Co s tím?

Přidáno 24.04.2017

Na začátku téměř idylický vztah plný romantiky, kdy se dva rozhodnou žít život společně, zařídí si hypotéku a postaví rodinný domeček. Časem se ovšem objeví černé mraky a vztah až v polovině případů skončí rozvodem. Hypotéka je však často spočítaná na více než 25 let. Co teď s tím? Jaké existují možnosti řešení takovéto situace?

Zobrazit celý článek

Uhlím se topí stále méně

Přidáno 24.04.2017

Dřívější vysoká obliba vytápění domácností uhlím se stává pomalu ale jistě minulostí. Místo toho lidé sázejí na dálkově dodávané teplo, zemní plyn, dřevo či stále populárnější sluneční energii. Uhlím již topí pouze zlomek domácností, které si zachovávají svůj “starý ráz”.

Zobrazit celý článek

Revoluční baterie pro auto i dům. Od Čechů.

Přidáno 06.03.2017

Češi se na mezinárodním poli vynálezců rozhodně neztratí. Tak například kontaktní čočky, které denně usnadňují život milionům lidí, mají původ právě zde, v srdci Evropy. A teď se chystá další velký převrat. Revoluční baterie, se kterou chce český vědec Jan Procházka dobýt svět. A pro koho je určena? Zejména pro energeticky soběstačné budovy a elektromobily.

Zobrazit celý článek

Jak správně topit dřevem

Přidáno 22.02.2017

Ceny energií neustále stoupají a jejich dodavatelé svádí nemilosrdný konkurenční boj, při kterém se snaží nabídnout co nejvýhodnější nabídku. Dřevo tak v dnešní době patří mezi vůbec nejlevnější způsoby vytápění obytných prostor. Zároveň je to i velmi ekologická cesta, která je ohleduplná k životnímu prostředí. Řekněte sami, neláká vás představa romantického plápolání polínek v krbu?

Zobrazit celý článek

Jak ušetřit na spotřebě pc

Přidáno 22.02.2017

Elektrická energie je každým rokem dražší a dražší. Výrobci na to reagují a v rámci svých marketingových kampaní nám neustále cpou do hlavy, jak je zrovna jejich produkt extra úsporný, nejlépe se štítkem A +++ a ještě dvakrát podtrženým, zakroužkovaným a tučně zvýrazněným. Kdo chce ušetřit elektřinu, nestačí se zaměřovat pouze na pračku či myčku. V domácnosti jsou spotřebiče, které mnohdy pracují po největší část dne a potenciál ušetření nějaké té kačky je zde velký. Například počítače. Řešili jste u nich někdy odběr elektrické energie? Ne? Tak se pojďme podívat, co můžeme ovlivnit.

Zobrazit celý článek

Kolo vs. koloběžka

Přidáno 18.02.2017

Jedním z mnoha způsobů, jak můžete udělat něco pro své zdraví, a zároveň objevovat více či méně vzdálenou přírodu, je vyrazit na výlet na kole. V poslední době se však stále častěji můžeme setkat s koloběžkami, které získávají na popularitě. Co je vhodné zrovna pro vás? Je nutné si uvědomit, pro jaké účely si chcete prostředek pořídit. Na koloběžce se vám bude celkem těžce zdolávat členitý lesní terén, naopak jako městské přibližovadlo je praktičtější kolobrdna. Pojďme se společně podívat na výhody obou dvoukolek.

Zobrazit celý článek

Kosmetické DIY: Jak na domácí máslové pohlazení

Přidáno 18.02.2017

Vadí vám, jak jsou dnešní kosmetické přípravky naládované chemií? Vyrobte si vlastní tělové máslo s použitím čistě přírodních přísad. Hýčkejte nejen své tělo, ale i kamarádky, které vlastnoručně vyrobené domácí máslo jako dárek jistojistě potěší.

Zobrazit celý článek

Změna dodavatele energie krok za krokem

Přidáno 14.02.2017

Máte smlouvu u jednoho dodavatele už delší dobu a platíte stále stejné peníze? Společnosti se v dnešní době neustále přetahují s konkurencí o každého zákazníka a vymýšlejí stále výhodnější nabídky, které by vás přesvědčili ke změně. Ten, kdo zůstává dlouhou dobu u stejného dodavatele se připravuje o zajímavé nabídky a možnost ušetřit nemalé peníze.

Zobrazit celý článek

Pozitivní účinky saunování

Přidáno 14.02.2017

Zajít si po náročném dni do krásně vyhřáté sauny je skvělý relax pro tělo i mysl, který má spoustu pozitivních účinků. Nejen, že si pročistíte hlavu od každodenních starostí, ale pravidelné saunování výrazně posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje pravděpodobnost nákazu virovými onemocněními, které v tomto ročním období trápí velkou část populace.

Zobrazit celý článek

K reklamaci zboží vám stačí i pouhá fotografie účtenky

Přidáno 14.02.2017

Určitě už se vám stalo, že jste si koupili zboží, které se po nějaké době rozbilo a museli jste jej reklamovat. Jenže kde je ta zpropadená účtenka? Když už ji po dlouhém hledání najdete na tom nejméně pravděpodobném místě, zjistíte, že se na ní již podepsal zub času a text není k přečtení. Co teď? Věděli jste, že k uznání reklamace nemusíte předložit originální účtenku, ale že vám stačí pouze její fotografie, uložená například v mobilním telefonu?

Zobrazit celý článek

Ceny nemovitostí jsou konečně normální

Přidáno 15.12.2016

Jaká je v současnosti situace na trhu s nemovitostmi, pokud jde o koupi a prodej – převažuje nabídka nebo poptávka?

Zobrazit celý článek

Plusy a mínusy kafování

Přidáno 15.12.2016

Jsou tací, co se nevyhrabou z postele, dokud vzduchem nezavane vůně čerstvé kávy. Druzí se spokojí s černým či zeleným čajem nebo bojují s únavou jinými alternativami. Pro některé představuje káva jistý druh rituálu. Jiní od sebe nedokážou hořkokyselou chuť vpravit ani za milion. Ať tento nápoj zbožňujete, nebo se mu obloukem vyhýbáte, určitě se k vám o něm donesla řada mýtů a pravd. Že se vám z podobných drbů točí hlava jako z nedostatku kofeinu? Pojďme dát všem těm úsudkům o kávě řád.

Zobrazit celý článek

Kde nám v domácnosti utíkají peníze?

Přidáno 15.12.2016

Také se vám stává, že se vám ke konci měsíce nedostává peněz, jelikož se rozkutálejí za nutné výdaje i za mimořádné výdaje či drobné útraty? Možná vám ale peníze mizí doma právě kvůli neúsporným spotřebičům. Jak můžete toto změnit? Na čem se dá ušetřit a kde šetření pozbývá smyslu?

Zobrazit celý článek

7+1 tipů, jak vyšvihnout perfektní fotografii krajiny

Přidáno 15.12.2016

Krajina stojí na velmi tenké hranici mezi kýčem a dokonalostí. Neexistuje u ní nic mezi. Buďto bude mizerná a prázdná nebo nádherná, okouzlující a výmluvná. Fotografie krajin přenášejí všechny snílky na místa, na která se zrovna nemají šanci dostat.

Zobrazit celý článek

Facebook

Ebook

Sociální sítě
Počasí

Předpověď počasí

      © 2017 - Úklidový servis ALŽBĚTA
Zpět nahoru