Revoluční baterie pro auto i dům. Od Čechů.

Přidáno 06.03.2017

Češi se na mezinárodním poli vynálezců rozhodně neztratí. Tak například kontaktní čočky, které denně usnadňují život milionům lidí, mají původ právě zde, v srdci Evropy. A teď se chystá další velký převrat. Revoluční baterie, se kterou chce český vědec Jan Procházka dobýt svět. A pro koho je určena? Zejména pro energeticky soběstačné budovy a elektromobily.

Od začátku jinak

Češi se rozhodli změnit svět baterií, a tak jednu vzali a překopali ji od samého začátku. Namísto vertikálně umístěných elektrodových článků jsou v tomto případě využívány tablety zasazené do kovového rámu, které jsou vlisovány v horizontální podobě.

Co to má za efekt? Díky tomu mají použité elektrody až dvacetkrát silnější tloušťku a kapacitu. Baterie tak rázem dokáže pojmout daleko více elektrické energie, než předtím.

Nanotechnologie jako budoucnost lidstva

Nanotechnologie jsou považovány za něco, co dokáže v budoucnu změnit náš svět. Už dnes se začíná tento obrovský potenciál pozvolna využívat a své uplatnění našel i při výrobě revolučních akumulátorů.

Jednotlivé části baterie jsou doslova obaleny nanomateriálem, což zabraňuje například hoření. Tvůrci se chlubí tím, že jde o nejbezpečnější lithiovou baterii na světě a svá tvrzení demonstrovali různými pokusy.

Do baterie například bušili kladivem nebo do ní vrtali vrtákem. Akumulátor vše vydržel a kdo by čekal, že explodoval nebo začal hořet, je na omylu.

Český patent zůstane v Česku

Tvůrci akumulátoru již dostali několik nabídek ze zahraničí na odkoupení patentů, ovšem svého “dítěte” se jen tak vzdát nechtějí. Patenty si plánují ponechat a naopak rozšiřovat zázemí pro výrobu baterie.

 

Všechny naše články naleznete ZDE

Tisknout stránku

Facebook

Ebook

Sociální sítě
Počasí

Předpověď počasí

      © 2017 - Úklidový servis ALŽBĚTA
Zpět nahoru