Kosmetické DIY: Jak na domácí máslové pohlazení

Přidáno 18.02.2017

Vadí vám, jak jsou dnešní kosmetické přípravky naládované chemií? Vyrobte si vlastní tělové máslo s použitím čistě přírodních přísad. Hýčkejte nejen své tělo, ale i kamarádky, které vlastnoručně vyrobené domácí máslo jako dárek jistojistě potěší.

Tělové máslo se vyrábí kombinací tekutých olejů a másel. Trik pro dosažení ideální konzistence je držet se poměru tří čtvrtin másla a jedné čtvrtiny tekutého oleje.

Příklady prospěšných olejů:

·         kokosový olej

·         mandlový olej

·         avokádový olej

·         saflorový olej (ze světlice barvířské)

Příklady prospěšných másel:

·         bambucké máslo

·         kakaové máslo

·         mangové máslo

·         kokosové máslo

Vůně, léčebné účinky i hydratace. Na jaké složky vsadit?

My si pro náš recept vybereme kombinaci kokosového a mandlového oleje spolu s kakaovým máslem. Tyto tři složky vytvoří velmi příjemnou konzistenci a navíc potěší pokožku mnohými benefity. Co umí zmíněné kouzelné poklady přírody?

Kokosový olej

Antioxidační vlastnosti kokosového oleje chrání pokožku před poškozením. Je plný nezbytných mastných kyselin a pomáhá budovat kožní buněčnou strukturu. Díky tomu je kožní tkán pevná a pružná, nesvrašťuje se, neochabovává a hlavně – nemuchlá se do tak nenáviděných vrásek! Kokosový olej se navíc krásně absorbuje do pokožky.

Mandlový olej

Tolik sice nehydratuje, ale kůži krásně uklidní, zjemní a uhladí. Je napumpovaný vitamínem E, mocným antioxidantem a léčitelem jakýchkoli ranek na obličeji nebo na těle. Snadno se vpíjí a nezanechává mastný film na kůži.

Kakaové máslo

Jde o výtažek kakaových bobů, díky jehož nezaměnitelné čokoládové vůni bude vaše domácí mazání neskutečně voňavým pohlazením. Obsahuje mastné kyseliny, které pomáhají zachovat pokožku hydratovanou a zároveň pružnou. Úžasnou vlastností kakaového másla je také to, že pomáhá zmírnit vyrážku na kůži.  

Uvařte si krásnou a zdravou pokožku

Kokosový olej se při pokojové teplotě konzistenčně přibližuje spíše pevné látce. Jak tedy z této kulišárny ven a poznat ideální množství všech složek? Poradíme vám!

Budete potřebovat:

·         Hrnek kakaového másla

·         Půl hrnku kokosového oleje

·         Půl hrnku mandlového oleje

Ve vodní lázni rozpusťte jinak pevné kakaové máslo. Promíchejte ho s kokosovým a mandlovým olejem. Teplé kakaové máslo krásně rozpustí ztuhlý kokosový olej. Jakmile máte všechny složky spojené, nechte směs ustát a utuhnout v lednici na 20 minut.

Jakmile je výsledné máslo opět ztuhlé (ale ne příliš ztvrdlé), vyšlehejte ho elektrickým ponorným mixérem, dokud se výsledek nepromění v načechrané máslové obláčky.

Tip pro ještě větší účinek:

Chcete-li dodat svému domácímu výrobku ještě silnější „magické“ schopnosti, pořiďte si kapsle vitamínu E a přidejte pár kapek tohoto elixírů do másla. Stačí propíchnout jednotlivé pilulky párátkem a vymačkat nepatrné množství jejich obsahu do hotového mazání. Směs vám díky konzervačním schopnostem vitamínu vydrží déle.

Máslo uschovejte v čisté nádobce. Pokud chcete udělat radost blízkým, sklenici ozdobte a máte perfektní vánoční nebo narozeninový dárek!

Máslo na pokožce funguje jako margarín na rozpálené pánvi – jakmile ho nanesete na kůži, roztaví se a získá tekutou podobu. Neděste se, vaše tělo totiž všechny ingredience krásně vsákne a vy budete jen žasnout nad tím, jak je vaše kůže krásně hebká.

 

Všechny naše články naleznete ZDE

Tisknout stránku

Facebook

Ebook

Sociální sítě
Počasí

Předpověď počasí

      © 2017 - Úklidový servis ALŽBĚTA
Zpět nahoru