Změna dodavatele energie krok za krokem

Přidáno 14.02.2017

Máte smlouvu u jednoho dodavatele už delší dobu a platíte stále stejné peníze? Společnosti se v dnešní době neustále přetahují s konkurencí o každého zákazníka a vymýšlejí stále výhodnější nabídky, které by vás přesvědčili ke změně. Ten, kdo zůstává dlouhou dobu u stejného dodavatele se připravuje o zajímavé nabídky a možnost ušetřit nemalé peníze.

Jak na změnu dodavatele

1. krok: průzkum trhu

Nejprve je vhodné si udělat malý průzkum trhu, abyste věděli, co který dodavatel nabízí a kolik tak můžete ve výsledku ušetřit. Na internetu v současné době naleznete spoustu různých srovnávačů, které vám pomohou a vy tak během chvíle uvidíte mnohdy detailní srovnání dostupných nabídek.

Kromě cenové nabídky je třeba srovnat i obchodní podmínky jednotlivých dodavatelů a znát charakter smlouvy, zda se jedná o smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou. Při případném odstoupení od smlouvy se totiž často setkáte s poplatkem, který ve výsledku může prvotní výhodnost nabídky znehodnotit.

2. krok: výběr nového dodavatele

Aby se nestalo, že vámi vytipovaný dodavatel za pár dní po podpisu smlouvy zkrachuje, je důležité prověřit si jeho finanční stabilitu. Jedním ze způsobů je například přihlášení dodavatele k Etickému kodexu obchodníka českého Energetického úřadu.

3. krok: prostudování a podpis dokumentů

Pokud jste si vytipovali svého ideálního dodavatele a řádně prostudovali jeho obchodní podmínky a finanční stabilitu, přichází na řadu podpis smlouvy o sdružených službách dodávky. Smlouvu je společně s platným ceníkem a obchodními podmínkami nutno předložit před finálním podpisem smlouvy. Všechny tyto dokumenty si pečlivě znovu prostudujte.

4. krok: zahájení odběru od nového dodavatele

Po vyřízení všech smluvních a právních záležitostí bude zahájena dodávka energií od nového dodavatele, který by vás o tomto kroku měl informovat. K vypořádání závazků s předchozím dodavatelem dochází nahlášením samoodečtu příslušnému provozovateli distribuční soustavy do pěti dnů od změny dodavatele. Odběrateli je poté zasláno závěrečné vyúčtování, čímž jsou závazky vyrovnány.

 

Všechny naše články naleznete ZDE

Tisknout stránku

Facebook

Ebook

Sociální sítě
Počasí

Předpověď počasí

      © 2017 - Úklidový servis ALŽBĚTA
Zpět nahoru