Pozitivní účinky saunování

Přidáno 14.02.2017

Zajít si po náročném dni do krásně vyhřáté sauny je skvělý relax pro tělo i mysl, který má spoustu pozitivních účinků. Nejen, že si pročistíte hlavu od každodenních starostí, ale pravidelné saunování výrazně posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje pravděpodobnost nákazu virovými onemocněními, které v tomto ročním období trápí velkou část populace.

V teplotě kolem 90 °C

Existuje několik druhů saun. Většinou je uvnitř přibližně 90 °C s nízkou vlhkostí vzduchu, přičemž v jednotlivých patrech sauny může být patrný výrazný teplotní rozdíl. Zpočátku se tak doporučuje si sednout na spodní lavici, kde je teplota nejnižší a postupně se přesouvat do vyšších pater.

Ideální doba pobytu v sauně se liší a je individuální pro každého člověka. Každý totiž snáší vysokou teplotu jinak. Obecně se doporučuje strávit v sauně mezi 10-15 minutami a poté stejnou dobu relaxovat v odpočívárně.

Pravidelné saunování

Při pravidelném saunování, tj. alespoň 1. týdně, začnete velmi rychle pociťovat pozitivní účinky, mezi které patří například svěží a hebká kůže, větší odolnost vůči infekcím a celková otužilost. Během pocení totiž tělo začne vylučovat škodlivé látky a ochlazovat se. Dochází také k pročištění pokožky a povzbuzení tvorby nových buněk.

Vědci zjistili, že u lidí, kteří si dopřávají pravidelně pobyt v sauně, se snižuje riziko výskytu kardiovaskulárních nemocí až o 20 %. Pokud jste zrovna nachlazeni a trpíte ucpanými dýchacími cestami, pobyt v sauně je dokáže velmi rychle uvolnit a pokud polijete horké kameny vodou, tak i pročistit.

Pro důkladné prohřátí celého těla je saunování velmi prospěšné i pro vaše klouby, u kterých poté ustupuje případná bolest a zatuhlost.

Během celého procesu dojde k celkovému uvolnění a relaxaci nejen těla, ale i mysli. Začnou se vyplavovat hormony štěstí a celkově si odpočinete tolik, jako třeba ve spánku.

 

Všechny naše články naleznete ZDE

Tisknout stránku

Facebook

Ebook

Sociální sítě
Počasí

Předpověď počasí

      © 2017 - Úklidový servis ALŽBĚTA
Zpět nahoru