Jak ušetřit na spotřebě pc

Přidáno 22.02.2017

Elektrická energie je každým rokem dražší a dražší. Výrobci na to reagují a v rámci svých marketingových kampaní nám neustále cpou do hlavy, jak je zrovna jejich produkt extra úsporný, nejlépe se štítkem A +++ a ještě dvakrát podtrženým, zakroužkovaným a tučně zvýrazněným. Kdo chce ušetřit elektřinu, nestačí se zaměřovat pouze na pračku či myčku. V domácnosti jsou spotřebiče, které mnohdy pracují po největší část dne a potenciál ušetření nějaké té kačky je zde velký. Například počítače. Řešili jste u nich někdy odběr elektrické energie? Ne? Tak se pojďme podívat, co můžeme ovlivnit.

Nenasytné příslušenství

Samotná počítačová sestava v dnešní domácnosti má odběr průměrně kolem 100 W. Pokud však máte obsazené všechny porty pro připojení externího příslušenství, počítejte s mnohem vyšší spotřebou. Takovou “tasemnicí” je zejména starý tlustý CRT monitor, který si sám o sobě vezme třeba i 100 W. Pokud jej tedy stále máte doma, zvažte výměnu za novější LCD panely s nižší spotřebou.

Tiskárny, skenery, reproduktory, … Pokud je zrovna nepoužíváte, vždy je vypínejte. Můžete tak ušetřit i několik stovek ročně.

Notebooky

Pokud ke své práci přímo nepotřebujete stolní počítač, zvažte pořízení notebooku. Ten má totiž při podobné konfiguraci pouze čtvrtinovou spotřebu energie, což se vyplatí i v případě připojení externího monitoru.

Technologie se neustále vyvíjejí a výrobci se snaží přicházet s co nejúspornějšími komponenty. I přes to je důležité používat selský rozum a například vypínat všechny přístroje v případě, že je nebudeme delší dobu používat, zbytečně si nevypalovat oči s monitorem nastaveným na nejvyšší hodnoty jasu, apod.

 

Všechny naše články naleznete ZDE

Tisknout stránku

Facebook

Ebook

Sociální sítě
Počasí

Předpověď počasí

      © 2017 - Úklidový servis ALŽBĚTA
Zpět nahoru